11 SPOSOBÓW NA WELLBEINGOWĄ JESIEŃ

11 SPOSOBÓW NA WELLBEINGOWĄ JESIEŃ

Jesień to szarówka, nuda, szkoła, deszcze, zimno...Ej, nie tylko! Można się cieszyć jesienią! A pierwszy krok to zaakceptowanie, że przecież... pojawia się co roku! 

Jak to zwykle bywa, możemy sobie z tą teoretyczną trudnością poradzić na dwa sposoby:

1) usunąć, działając w swojej strefie wpływu np. przeprowadzić się do cieplejszego kraju, na jesień-zimę czy też na dłużej

lub

2) uznać, że jest to poza nasza strefa wpływu i zminimalizować negatywne skutki np. znaleźć coś, co jednak w tej jesieni lubimy. Na pewno coś takiego znajdziesz! 


Moje propozycje znajdziesz poniżej, ale to z pewnością nie jest zamknięta lista! Dodaj w komentarzu: co lubisz w jesieni?

 1. Zaplanowanie, co jeszcze warto zrobić, by być zadowolonym ze swoich dokonań w 2020 - wciąż jest czas! Mamy jeszcze kilka miesięcy i choć często nie doceniamy, czego można dokonać, to ten czas i tak upłynie! Spraw, by był tego wart:)
 2. Długie romantyczne wieczory przy świecach i grzanym winie - warto przygotować coś pysznego do jedzenia, mamy teraz bogactwo sezonowych warzyw i owoców!
 3. Testowanie herbatek, z aromatycznymi przyprawami - imbir, kardamon, goździki, cynamon do tego plastry pomarańczy i dobrej jakości miód! Poza pysznym smakiem i niezwykłym aromatem, podkręcą nam metabolizm i wspomogą odporność.herbajpg
 4. Grzybobranie - nawet jeśli nie znasz się kompletnie na grzybach (tak jak ja;P), wybierz się do lasu, poszuraj nogami w liściach, posłuchaj ich spadających na ściółkę, powąchaj tę wilgotność lasu - trenuj uważność.
 5. Kasztanozbieranie - potem możesz porobić ludziki, zwierzaki - może z  dziećmi, a może tylko ze swoim wewnętrznym dzieckiem?:) kasztanjpg 
 6. Czas na książki, filmy, seriale, planszówki -  opcji jest tyle, że aż trudno se zdecydować; wybierz samodzielne czytanie lub zabawę w UNO z rodziną czy przyjaciółmi! Ty decydujesz.  Inspiracje znajdziesz też tu: https://makowkapracuje.pl/polecane/index
 7. Kolorowe spacery wśród szeleszczących liści - kolejny pomysł na uważność, poczuj to wszystkimi zmysłami, jesień jest do tego idealna!
 8. Zawiniecie się w kocykowe burrito - z książką, herbatką lub po prostu z własnymi myślami, planami, marzeniami, a może z partnerem/partnerką? :)kocjpg
 9. Jesienne porządki - w szafach, kwiatach i ogródkach, dokumentach, planach - to zawsze dobry pomysł, zastanów się czego już letnich rzeczy nie założysz, zadbaj o rośliny, niektóre podobno dobrze jest przesadzać jesienią...sprawdź czy wiesz, gdzie trzymasz najważniejsze dokumenty i czy nie warto pozbyć się tych nieaktualnych. Może przy okazji wrócisz do ciekawych wspomnień?
 10. Jesienne przetwory do słoików (albo ze słoików;)) - taki ogrom warzyw i owoców, a jednocześnie dostępność przepisów chyba wcześniej nie istniała! Możesz pójść  w stronę tradycyjnych babcinych słoików ogórków czy sałatek konserwowych, lub potestować ekstremalnych smaków, jak kiszone rzodkiewki czy dżem pomarańczowy z cukini!
 11. Planowanie kolejnych wakacji - choć w dzisiejszych czasach planowanie wyjazdów staje się coraz bardziej teoretyczne, to siedząc w kocykowym burrito można popuścić wodze fantazji, albo wręcz zarezerwować loty, które upolować można w zaskakujących cenach!

lisciejpg


Lubisz jesień? Jakie są Twoje pozytywne skojarzenia z nią związane?


#jesien #zlotapolskajesien #wellbeing #dobrostan #happiness #przetwory #dosłoika #jesienneporzadki #jesień #złoto #deszcz #autumn #spacer #liście #falltime #autumncolours #pumpkintime #hellofall #złotapolskajesień